18192021222324
25262728293031

U lipenské přehrady padlo pět gólů

Autor: | Datum: 22.4.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 2634x

V sobotu odpoledne se fotbalisté Nové Vsi představili u Lipenské přehrady, kde na ně čekal velmi silný soupeř FC Šumava Frymburk. Kdyby se utkání hrálo na držení balónu, tak by domácí jasně dominovali, jenže hosté ukázali jak se proměňují šance a uštědřili frymburským lekci z produktivity.

Utkání začalo náporem domácích a hned ve 2. minutě zahrávali přímý volný kop, ale Bartizal byl připraven. Domácí v tomto utkání kopali snad patnáct rohových kopů, za to hosté pouhé dva. Jak už to bývá když nevyužiješ šance, přijde zákonitě trest, a to se také stalo. Ve 14. minutě hosté dobře zakombinovali, Janeček našel ve vápně Holého a ten trefil přesně k tyči 0-1. O další tři minuty už to bylo o dva góly. Procházka si doslova udělal z domácích obránců kužely, mohl střílet, ale ještě akci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Holého, a ten se v zápase nemýlil ani podruhé 0-2. Poté se v prvním poločase už nic nestalo.

Druhé dějství probíhalo ve stejném duchu jako to první, domácí byli velmi aktivní, hosté čekali na chyby a ty nekompromisně trestali. V 73.minutě Graman vysunul do brejku Janečka, ten ještě našel před brankou Procházku, a ten zachoval klidnou hlavu 0-3. O šest minut později vybojoval Procházka balón, posunul ho na Holého a ten dovršil hattrick 0-4. A aby toho nebylo pro domácí málo, tak si v 82. minutě vzal u své brány balón Vávra, postupoval přes celé hřiště, až se dostal úplně sám před brankáře Mertla a tváří tvář mu nedal žádnou šanci 0-5. Tento výsledek je pro domácí velmi krutý, protože byli po celý zápas lepším týmem na balónu, ale fotbal se hraje na góly a tak si hosté odvezli důležité a zasloužené vítězství.