2. ročník novoveského turnaje ‚‚ Memoriál Pavla Tvaroha o pohár starosty obce‘‘ | TJ Nová Ves

Autor: | Datum: 23.7.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 3598x

V sobotu 21.7.2018 se konal druhý ročník turnaje pod novým názvem, kterého se zúčastnili tyto celky: Nová Ves, Malše Roudné starší dorost, Dolní Bukovsko a Panteři Bechyně.

1. zápas – Nová Ves – Malše Roudné st.d. - 4 : 0

K prvnímu zápasu nastoupili celky Nové Vsi a Malše Roudné st.dorost. Domácí nastoupili v této sestavě: Pešta, Pech, Boháč, Janeček, Kohout, Neumann, Trejbal, Graman, Novák, Jiránek a Procházka. Náhradníky byli: Bartizal, Srbený, Brožka a Beneš.

Utkání se hrálo ve velice slušném tempu a obě dvě mužstva předváděla od začátku pohledný fotbal. Hned na začátku ve 2. Minutě špatně rozehrál roudenský brankář pod tlakem Nováka a míče se zmocnil Jiránek, který centrem našel před brankou Procházku, který ale těsně přestřelil nad. I roudenští měli šanci a v 8 minutě také zahrozili pěknou střelou. O minutu později se ale už měnilo skore, když Janeček našel přihrávkou Neumanna a ten poprvé rozvlnil síť.

(1 : 0) V další šanci byli opět domácí, Graman rozehrál do strany na Procházku, ten mu míč vrátil centrem a Graman jen těsně střílí hlavou vedle. V dalších minutách měli dvě velké šance roudenští mladíci, ale nic z toho nebylo. Ve 25 minutě, se mohlo skore měnit, když po roudenské ose hráčů s č. 7 – 11 – 18 posledně jmenovaný střílí a na poslední chvíli Boháč míč odkopává do bezpečí. První poločas byl bohatý na šance na obou stranách.

Do druhého poločasu domácí vystřídali všechny náhradníky. Hned na začátku druhého poločasu se dostal do šance Srbený, ale jeho pokus golman chytil. Během dalších minut se dostalike dvěma nebezpečným střelám opět roudenští, ale domácí si dokázali s tímto poradit. V další akci dostal Procházka náhru od Trejbala a sám zakončuje, bohužel z toho byl jen rohový kop. Ve 42 minutě Procházka udržel na pravém křídle míč a přesným centrem našel před branou hlavičkujícího Brožku, který zvyšoval vedení novoveských na 2 : 0 . I za této situace se roudenští statečně bijí a mají další šanci na skórování, ale bohužel pro ně nic v síti nekončí. Obranné hře dominuje Boháč s Pechem a tak je těžké přes tuto zkušenou dvojici přejít. 50 minuta nabídla další gól. Po faulu na Pecha se kope penalta. Míč si staví Procházka a s přehledem zvyšuje vedení na 3 : 0. O 4 minuty později přichází definitivní pojistka pro domácí. Neumann centruje a Brožka opět skoruje hlavou 4 :0.

Obě mužstva hrála dobrý fotbal a zaslouží si pochvalu. Hráči utkání byli zvoleni Pech a Goretky.

2. zápas – Dolní Bukovsko – Panteři Bechyně – 4 : 1

Do druhého utkání nastoupili mužstva Dolního Bukovska a Panteři Bechyně. Sotva se stačilo rozehrát, tak padl velice rychlý gól hned v první minutě utkání. Bukovský hráč Chochol střílí z levé strany na zadní tyč po zemi a hned otevírá skóre utkání 1 : 0. Následovali další šance Bukovských v 7 a 14 minutě, když golem akce neskončili pro nepřesnost střel. Ale to se změnilo již o minutu později, když z přímého kopu nádhernou střelou do růžku brány zvyšuje vedení Bukovska Cihla František. V 17 minutě se k míči za půlkou dostane bukovský hráč č.16 a jde sám na golmana. Jenže svojí nepřesností překopne nejen golmana, ale i bránu. Tohle byla velká šance. Netrvá dlouho a ve 22 minutě bukovský hráč č.18 jde na branku soupeře, nijak se nerozpakuje, vezme za to a střelou dává další gól bukovských 3 : 0. Nutno říct, že bukovští hráči si dělali na hřišti skoro co chtěli.

Ve druhé půli se i bechyňští začali více snažit hrát dopředu, ale mnohokrát je zradila vlastní nahrávka.Přesto se dostali i do šancí, když jejich hráč č.15 a č.88 měli šance ke skórování. A tak se skóre měnilo opět na druhé straně. Bechyňský obránce č.7 dává malou domu, která ale byla doopravdy malá a na tuto situaci nestihne zareagovat ani brankář. Míč sebere bukovský hráč Tomasko a kousek si ho popotáhne a potom zavěsí do sítě další hřebíček 4 :0. Čestného úspěchu se nakonec dočkali i bechyňští, když ve 47 minutě po centru ze strany našel míč Mánka a ten dává jediný gól Panterů.

Hráči Dolního Bukovska byli po celé utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Hráči utkání byli zvoleni Tomasko (D.Bukovsko) a Jirava (Bechyně)

Souboj o 3. místo

Malše Roudné st.d. – Panteři Bechyně – 4 : 0

Hned ve 3 minutě byli v šanci roudenští, ale střílí těsně nad. V 8 minutě se bechyňským zranil hráč a musel střídat. Po té se roudenští snažili projít do útoku, ale byli to bechyňští kdo zahrozil hráčem č.19 a roudenský golman musel zachraňbovat šanci. V další pěkné šanci byl roudenský hráč č.11 když pěkně vystřelil těsně vedle. Ve 26 minutě bechyňská 19 dostala míč do ulice a střílí. Míč na poslední chvíli vyrazil roudenský golman nohou mimo. Ve 29 minutě se už měnilo skore. Roudenský hráč č.9 dostal míč do nohy do běhu a střílí přesně – 1 : 0.

Ve druhém poločase roudenští zvýšili obrátky. 33 minuta, pěkná střela roudenské 14 z 35 metrů, golman ale chytá. V té samé minutě hry roudenský hráč č.11 jde sám na golmana, ale přestřelí přes bránu nad. Další šance roudenských hráčů ve 34 minutě zavání gólem. Hráč č.7 vybojuje míč za vápnem, vystřelí, ale trefuje tyč. Míč se odráží, ale to už bechyňský golman zareaguje a míč chytá. Ve 45 minutě se už zdá, že se skore opět pohne, ale ještě to tak není. Po rohu Roudného střílí hráč č.11 už do prázdné brány, ale bechyňský hráč č.10 obětavě míč vykopne mimo bránu. Velká šance. V 53 minutě dal roudenský hráč č.14 gól i když se předtím zdálo, že centrující hráč dostal míč do ofsajdu. Rozhodčí, ale nechal hrát a tak se skóre měnilo 2 : 0. Další gól roudného na 3 : 0 padl z penalty. Hráč č.11 dostal pas za obranu bechyňských a šel sám na golmana i když měl na zádech přiůepeného obránce. Útočník obečel golmana a chtěl vystřelit, jenže obránce ho zatáhl a tím znemožnil roudenskému hráči skórovat. Ten samý hráč si ale vše vynahradil proměněnou penaltou 3 : 0. Poslední gól padl opět do sítě Bechyně. Roudenská 9 dostala míč na střed hřiště, kde jej nikdo nepokryl, míč si popotáhl a vystřelil přesně do šibenice. Pěkný gól i moment.

Roudenští zvítězili zcela zaslouženě a obsadili konečné 3. místo v turnaji. Hráči utkání byli zvoleni Míča Matěj (Roudné) a hráč č.13 (Bechyně)

Finále – souboj o 1. místo v turnaji

Nová Ves – Dolní Bukovsko – 4 :2

Zasloužené finále pro oba dva celky. Nutno říci, že celé utkání bylo vcelku vyrovnané, nakonec se z vítězství zaslouženě radovali hráči Nové Vsi, když prokázali větší chuť po vítězství.

I v tomto utkání padl rychlý gól. V 6 minutě Boháč rozehrál přímý kop do strany na Neumanna, ten míč zatáhl a přesným centrem našel hlavu skórujícího Gramana 1 : 0. Uběhlo dalších 6 minut a bukovští srovnali skóre. Bukovský hráč č.14 vyvezl míč přes naše dva hráče, nahrál č.18, který nahrává před bránu nabíhajícímu č.10 a ten již dává gól střelou kolem golmana 1 : 1. Do poločasu padl ještě jeden gól a to tak, když Graman zatáhl míč z půlky po lajně, předběhl obránce a přesně nacentroval na nohu nabíhajícího Jiránka, pro kterého nebyl problém dát gól 2 : 1.

Do druhé poločasu jde do brány domácích Pešta. Hned ve 32 minutě Graman opět vybojoval míč, který nahrál dobře postavenému Brožkovi před bránou, ale ten ji přestřelil. Ve 36 minutě vyslal pěknou střelu na golmana Novák, jenže jeho střelu zablokovala obrana. Novák se ale k dostal opět k míči a nahrál Gramanovi, který dává gól na 3 : 1. Ve 40 minutě měli šanci i bukovští, když č.16 obehrál obranu a jeho střelu ještě stačil Boháč zablokovat a srazit na rohový kop. Ve 47 minutě domácím zatrnulo, když se špatně domluvil stoper Boháč s golmanem Peštou a míč se dostal k bukovské 16, který střelou k tyči snižuje na 3 : 2. Ve 49 minutě bukovský hráč č.7 střílí, ale trefuje pouze břevno. V 54 minutě Neumann kope rohový kop a úplně milimetrově našel hlavu nabíhajícího Boháče, který uzavírá skore zápasu na 4 : 2.

Konec turnaje a vítězství domácí Nové Vsi. Hráči utkání byli vybráni Jiránek a hráč č.10 (D.Bukovsko)

K prvnímu zápasu nastoupili celky Nové Vsi a Malše Roudné st.dorost. Domácí nastoupili v této sestavě: Pešta, Pech, Boháč, Janeček, |Kohout, Neumann, Trejbal, Graman, Novák, Jiránek a Procházka. Náhradníky byli: Bartizal, Srbený, Brožka a Beneš.

Obě mužstva hrála dobrý fotbal a zaslouží si pochvalu. Hráči utkání byli zvoleni Pech a Goretki.